Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy

Škola v přírodě  /dále jen ŠvP/ a ubytovací zařízení se nachází v Janských Lázních. Objekt je vhodný pro všechny tipy škol a školských zařízení, po dohodě i pro školu mateřskou, je možno jej využívat celoročně pro školy v přírodě i lyžařské výcvikové kurzy, sportovní soustředění , ale i pro rodinnou rekreaci. Celková kapacita zařízení je 130 lůžek.

ŠvP  se skládá ze dvou budov - hlavní je 110 let stará vila DUNCAN. Pokoje  jsou zde 3 - 9 lůžkové, většina jich má vlastní sociální zařízení. V budově jsou jídelny, dvě klasické školní učebny s televizí a videem.

Nová budova se nachází asi 60 metrů od vily DUNCAN, pokoje jsou 3-4 lůžkové a všechny mají vlastní sociální zařízení. V budově je společenská místnost s televizí a videem, která je využívána i jako učebna.

V areálu ŠvP je  k dispozici hřiště, průlezky, stoly na stolní tenis, doskočiště, různé prolézačky, ale i venkovní amfiteátr, vhodný pro představení apod.

 Areál se nachází stranou města, přilehlé okolí tvoří louky a lesy, avšak centrum Janských Lázní je ve vzdálenosti  zhruba 15 minut. V zimě je výhodná poloha obou  budov v těsné blízkosti dvou lyžařských vleků. Objekt se nachází ve východní části Krkonoš, na úpatí Černé hory.

Od jara do podzimu se odtud dá podnikat mnoho nejrůznějších akcí a výletů - např. Safari v ZOO Dvůr Králové, Babiččino údolí, zámek Kuks, Rýchorský prales, lanovkou na Černou horu a odtud pak nejrůznější pěší túry, návštěva Ekologického střediska KRNAPu a mnohé další. Na objednávku je např. možné připravit celodenní program v přírodě ve spolupráci s Krkonošským střediskem ekologické výchovy.

Web: http://www.ddmpraha.cz
Zpět na seznam