Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy

Škola v přírodě a školní jídelna Vřesník /dále jen ŠvP/ je zaměřena především na pobyty dětí z mateřských škol. Tomu odpovídá vybavení školy a blízkého okolí. Výjezd plní funkci ozdravnou, rekreační, výchovnou a poznávací. 
 
Kapacita objektu je 28 lůžek + doprovod. Ke škole patří uzavřená zahrada s prolézačkami, skluzavkami a hřištěm. V blízkém okolí je možnost delších příjemných procházek.  

Škola v přírodě obývá jednopatrovou budovu v blízkosti Obce Želiv – 10 km od Humpolce, okres Pelhřimov. K dispozici jsou 3 ložnice /12, 7, 9 lůžek/, herna, společné hygienické zařízení pro děti, 2 sprchy, prostorná jídelna s TV, DVD a videem a šatny s věšáky a sušáky.
Pro přijíždějící učitelky /2 lůžka+ přistýlka/ je k dispozici pokoj s vlastním sociálním zařízením, s TV a lednicí.  Výjezdy mohou být organizovány během školního roku, v době prázdnin se zde konají dětské letní tábory s různým zaměřením.

Program umožňuje dětem co nejdelší pobyt venku. Oblibě se těší zejména program „poníci“- děti mohou poníky ve výběhu pozorovat a pod dohledem odborné cvičitelky se pravidelně vozí po zahradě.

Cílem výchovného programu ŠvP je seznamování dětí s přírodou, posilování sebevědomí samostatností a znalostí pobytu v přírodním prostředí.

Web: http://www.ddmpraha.cz
Zpět na seznam