Divadelní festival Antidepka 18.–21.11.2010

4.11.2010

Chcete si na podzim zlepšit náladu a nevíte jak? V Domě dětí a mládeže Praha 2 jsme pro vás připravili čtyřdenní divadelní festival Antidepka pro malé, větší i dospělé, na kterém se představí divadelní soubory z různých koutů Prahy.

 

 Divadelní festival Antidepka 18.–21.11.2010

Ve čtvrtek  svůj um v pět hodin předvede divadelní soubor Děsíček z Prahy 11 s představením „Max?!“. Pokud tedy jde na děti zlobení, vydejte se na představení a třeba se stanete i králem divočin! Od šesti prohrábne svůj „Šuplík“ Divadlo TU z Karlínského Spektra a vybere to, čím se pobaví ono samo a dá-li pán Bůh, tak i publikum. Kolem osmé zakončí první festivalový den příběh o lásce „Zpěvy sladké Francie“, hru nastudovalo DDS Ty-já-tr - Šupitopresto z Prahy 7.

Páteční odpoledne je pod režijní taktovkou dramatických souborů z DDM na Praze 2. Na programu bude od pěti hodin představení „O zemičce Zvoničce“, tedy pohádka o tom, jak poctivost a dobrota zvítězí nad lstí a zlem. K pobavení přispěje také vystoupení Mima Štěpána Viziho. Kolem šesté hodiny se na jevišti představí herci s dramatizací dvou povídek od Ephraima Kishona, čekají vás anekdoty o velké hlouposti a pýše. O půl sedmé se ujme zábavy dramatizací francouzské komedie „Klec bláznů“ soubor Márvinův divadelní spolek živých obrazů. Na závěr večera nabídne Autorské divadlo Expekus nový pohled do zákulisí nejznámějších biblických příběhů. Samozřejmě s veselým respektem k předloze.

Sobotní podvečer zahájí v pět hodin divadlo jednoho herce v podání Michala Johna s představením „Jak vésti nedělní rozhovor“. V šest hodin nastoupí divadelní spolek Alfa – Omega a pro široké spektrum publika uvede dvě hry. První hra „Už mou milou“ má velice překvapivý průběh a zakončení svatební hostinou. Druhé představení: „Černý den na Tolštejně aneb veselé krveprolévání tamtéž“, již svým názvem avizuje řadu mrtvých postav, ale nebojte, přesto se jedná o veselou veršovanou hru, u které se zasmějí děti i dospělí. Kolem osmé hodiny večerní zakončí divadelní večer neobvyklé shakespearovské podání, hra Sny nejen svatojánské noci v podání Amatérského Biodivadla.

Neděle je zaměřena na dětské publikum, na které už kolem druhé hodiny odpolední čeká představení: „Veselá medvíďata“ Loutkohereckého sdružení Jitřenka z Žatce. Čekají vás loutky a maňásci a určitě i dobrá zábava. Festival zakončí o půl čtvrté představení Viking Vike v nastudování DDS Ty-já-tru vybranými soubory Za oponou 1 a 2 z Prahy 7. „Možná si myslíte, že všichni Vikingové jsou tupí a bezcitní, ale to se fakt mýlíte. Vždycky se najde někdo, kdo je tak trochu jiný. Kdo?! Přijďte se podívat! Čeká na vás příběh plný dobrodružství.“

Doufáme, že vás naše antidepresivní divadelní nabídka zaujme a můžeme se těšit na vaši návštěvu.

 

Bližší informace v DDM Praha 2


Zpět na seznam