Historickou tramvají za pražskými domy dětí a mládeže

1.9.2009

Pražské domy dětí a mládeže ve spolupráci s Hlavním městem Prahou vás u příležitosti zahájení nového školního roku srdečně zvou na odpoledne plné her a soutěží.

Nostalgická jízda pražskými ulicemi, která začíná ve středu 9. září 2009 ve 14 hodin ve vozovně Střešovice, seznámí děti i rodiče s pražskými domy dětí a mládeže.
Účastníci mohou vystoupit a nastoupit kdekoli po trase – na náměstí Míru, Palackého náměstí a Vypichu na ně pak budou od 14 do 18 hodin čekat ukázky činností z pravidelných kroužků DDM, dílny, hry a další atrakce – například koncert Davida Krause a tombola o ceny na Vypichu.
Na náměstí Míru vystoupí mimo jiné divadlo Cirkus žebřík, divadlo Nahoď, chůdaři, žongléři nebo šermíři, děti si vyzkouší výrobu a tisk digitálních fotografií i tetování, prohlédnou si minizoo a výstavu o proměnách Prahy.
Aktivní program slibuje i Palackého náměstí, na jednotlivých stanovištích bude probíhat výroba papírových korálků, náramků, klobouků, masek, zvířátek a květin, sádrových odlitků, panenek z juty nebo drátovaných šperků. Nebude chybět dětské dopravní hřiště, florbalové dovednosti a pro největší neposedy také oblíbené skákadlo.
Vyplatí se ale dojet až na Vypich, kde se bude soutěžit a sportovat, představí se Městská Policie hl. m. Prahy, Hasičský Záchranný Sbor hl. m. Prahy, Policie České Republiky a zdravotní záchranáři a vystoupí například již zmiňovaný David Kraus, Brouci Band – The Beatles Revival či loutkoherecká skupina spolupracující s Českou televizí Praha s loutkovou revue pro děti „Nebojte se strašidel“. I zde se návštěvníci samozřejmě seznámí s kroužky pražských domů dětí a mládeže, zahrají si baseball nebo softbal, zajezdí na koni, vyzkouší si práci na keramickém kruhu, oblíbenou jízdu na Rotosedu, naučí se nové deskové hry nebo si zašplhají na lanové pyramidě, lezecké stěně a lanové dráze.
Na závěr proběhne slosování tomboly z odevzdaných hracích karet. Razítka do karty mohou děti získat na stanovištích DDM na náměstí Míru, Palackého náměstí a Vypichu nebo během Dnů otevřených dveřích od 1. do 4. září ve všech pražských DDM. Čekají na ně zajímavé ceny – například let balónem, který věnovala firma Dejtonej.cz, MP3 přehrávače, bezdrátové myši nebo hry hračky do vody – želvy, vodní pólo, potápěčské brýle, krokodýl nebo nafukovací lehátko.
Hlavním mediálním partnerem akce je rádio City 93,7 FM.
Akce se konají pod záštitou primátora hl. m. Prahy Pavla Béma a náměstkyně primátora hl. m. Prahy Marie Kousalíkové.
Vstup na akce a jízda tramvají je pro všechny zdarma.


Zpět na seznam