Karlín znovu ožívá divadlem!

11.11.2009

Už v pátek 13. listopadu začíná v Karlínském Spektru DDM hl. m. Prahy jedna z největších přehlídek amatérského divadla v České republice, „Karlínského jeviště“. 12. ročník proběhne letos pro velký zájem ve dvou termínech – od 13. do 15. listopadu na podzim a od 22. do 24. ledna 2010 v zimě.

Přehlídka je nesoutěžní, tvoří jakýsi přípravný seminář, na kterém mají soubory možnost předvést své inscenace před lektory a dalšími účastníky přehlídky a v diskuzi se dozvědět jejich inspirativní podněty a připomínky. Všechna představení jsou volně přístupná veřejnosti, dopoledne lákají pohádky, odpoledne a večer činohra. Podzimní části se zúčastní patnáct souborů z celé republiky – samozřejmě z Prahy, ale také Brna, Jihlavy nebo Teplic. „Karlínského jeviště“ organizují spolek Divadlo a život, Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy, Amatérská divadelní asociace a Vyšší odborná škola ekonomická - Obchodní akademie Kollárova. Dalšími partnery jsou například hl. město Praha, Městská část Praha 8 a firma Washtec.cz nebo Metrostav. Představení se odehrávají v divadelním sále Karlínského Spektra, slavnostní nedělní ukončení proběhne v prostoru „Underground“ Neomluveného divadla.

Program nabízí něco pro malé i velké, kteří v pátek mohou zhlédnout třeba „Zkoušku“ Arnošta Goldflama v podání DS Hele – Praha, v neděli zase klasiku absurdního dramatu, „Plešatou zpěvačku“ Eugéne Ionesca. „Nezapomněli jsme ale ani na děti,“ říká spoluorganizátor přehlídky Jaroslav Hejnic z Karlínského Spektra, „pro ně je připravena třeba v sobotu od 9.30 pohádka „Neohrožený Mikeš“ souboru Rachtámiblatník o dobrodužné záchraně tří princezen nebo v neděli ve 13.45 „Polízanice malé čarodějnice“ Divadla Tramtárie z Olomouce pro malé diváky už od tří let.“ Každého návštěvníka něco zaujme a inspirativní bude setkání samozřejmě i pro samotné účastníky – začátečníci se potkají s ostřílenými divadelníky a především se dozví odborné připomínky od lektorského sboru, v němž zasedají zkušení dramatici, režiséři, pedagogové, publicisté a vedoucí amatérských divadelních souborů, jako například Vlastimil Venclík, Mária Uhrínová, Vladimír Veselý, Otto Smrček, Libuše Limanová, Luboš Šterc, Petra Cibulková nebo Jiří Stolař. Asi tři týdny po „Karlínském jevišti“ se uskuteční nadstavbový divadelní seminář „Karlínské jevištní povídání“, kde jsou odborně rozebrána vybraná představení z přehlídky. Zveme všechny divadelní nadšence na živé a svěží divadlo do Karlínského Spektra!

 

Místo konání: Divadelní sál Karlínského Spektra  Karlínské Spektrum DDM hl. m. Prahy, Karlínské nám. 7, Praha 8 Kontakt: Jaroslav Hejnic, hejnic@ddmpraha.cz, tel: 222 333 888

 


Zpět na seznam