Klub setkávání pro „dříve narozené“

26.10.2009

Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy je volnočasovým centrem v metropoli. Nejnověji se pak otevírá všem seniorům, kteří stále chtějí být aktivní, učit se nové věci, rozvíjet své zájmy a seznamovat se s novými lidmi.

Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy je největším volnočasovým centrem v metropoli. Tradičně se zaměřuje především na děti a mládež, ale v posledních letech nabízí kroužky, dílny, organizovanou sportovní činnost či tvorbu v ateliérech i dospělým. Nejnověji se pak otevírá všem seniorům, kteří stále chtějí být aktivní, učit se nové věci, rozvíjet své zájmy a seznamovat se s novými lidmi. Od 6. října mohou všichni zájemci navštěvovat zcela zdarma zkušební volnočasový program zaměřený na cvičení, počítače nebo kulturu. Bude probíhat každé úterý a čtvrtek v dopoledních hodinách v sídle DDM hl. m. Prahy na Karlínském náměstí.

Nové kurzy připravují lektoři DDM hl. m. Prahy již více než rok, loni proběhla první „Setkání nejen seniorů“, kde byla prezentována nabídka a profil našeho volnočasového zařízení. Letošní bezplatný program se zaměří na kurzy, ale také průzkum mezi účastníky, na jehož základě se mohou nabízené služby v příštím roce změnit nebo zlepšit. V případě zájmu plánujeme také společné kurzy pro seniory a mladší děti. DDM hl. m. Prahy má bohaté zkušenosti s organizací různorodých aktivit a především kvalitní a školené pracovníky, kteří se budou zájemcům věnovat. Přichystali jednak speciální kurzy šité na míru seniorům (Cvičení na židlích, Hovory s psychologem, Internetklub a výuku na PC nebo modul Film a divadlo), jednak je rádi přivítají v kroužcích, jež jsou otevřeny pro všechny dospělé – patří mezi ně například cvičení na overballech, rehabilitační cvičení, patchwork, paličkování, drhání, tkaní, trénink paměti, karetní hry, literární klub, vycházky po pamětihodnostech Prahy, výlety do okolí Prahy. Celý cyklus setkání bude zakončen předvánočními keramickými a výtvarnými dílnami. Aktivity neomezené věkem nabízí i další pobočka DDM hl. m. Prahy – Stanice Techniků. Otevírá ateliér fotografie pro mládež i dospělé a kurzy práce s počítačem. Zveme všechny aktivní seniory do DDM hl. m. Prahy, kde na ně čeká zajímavá náplň volného času, nečekané zážitky i možnost naučit se něco nového!  

Kontakt:

Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy

Informační středisko

Karlínské nám. 7 186 00, Praha 8  

PhDr. Jitka Gobyová tel: 222333848 email: gobyova@ddmpraha.cz  

 Zpět na seznam