Otevíráme Klub Kontejner

6.1.2020

Karlínské Spektrum Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy obnovilo v prosinci činnost bývalého klubu MAPA pod novým názvem Klub Kontejner. Otevřený klub pro děti a mládež od 6 do 15 let navazuje na předešlou aktivitu klubu MAPA, který původně spadal pod městskou část Prahy 8. Klub je otevřen pro klienty od pondělí do čtvrtka v čase 13–18 hod.

V nevšedním prostředí obytného modrého kontejneru se nachází příjemný prostor, který disponuje dvěma místnostmi, kde příchozí děti mohou využít podpůrné služby doučování, učit se angličtinu s rodilým mluvčím, zapojit se do výtvarné dílny, zahrát si fotbálek s profesionálním hráčem a trenérem, večer zajít do filmového klubu či se setkat se zajímavými hosty.

Klub poskytuje dětem, které se nacházejí v nelehké životní situaci bezpečný prostor, kde mohou kvalitně trávit volný čas. Najdou zde také možnost individuální konzultace každý čtvrtek mezi 13. a 18. hodinou. Děti mohou do klubu přijít trávit svůj volný čas, ale také řešit svoje problémy a nejrůznější těžkosti, se kterými si neumějí poradit, hledají řešení, anebo se chtějí třeba jenom svěřit.

Návštěva klubu není podmíněna žádnou přihláškou ani pravidelnou docházkou. Vycházíme ze zásady bezpečnosti a anonymity.

Kontejner se nachází na rozlehlém pozemku mezi Invalidovnou a Palmovkou a disponuje fotbalovým, volejbalovým a basketbalovým hřištěm. O zahradu se starají účastníci klubu společně a v létě se na ni chystají pěstovat zeleninu k vlastní potřebě. Vedoucí klubu mají do budoucna velké plány, jak více rozšířit své aktivity o současné komunitní trendy a využít tak velkorysého pozemku. Veškerý program a akce jsou zcela zdarma a můžete je sledovat na facebookové stránce klubu.

Vedoucí Klubu Kontejner a hlavní pedagog:
MgA. Juliana Höschlová

Garant a speciální pedagog:
Mgr. David Berenreiter
Tel.: +420 777 706 698

Klub se nachází:
Sokolovská 121
Praha 8-Karlín
Hledejte tři modré kontejnery :o)


Zpět na seznam