Taneční workshop Break dance&Partneřina

7.11.2010

V pátek 11.11.2010 proběhne první workshop ze série tanečních dílen 2Styles, které jsou zaměřeny na propojování zdánlivě nepříbuzných tanečních směrů. Díky vlastní zkušenosti poznáte, že taneční směry se prolínají a navzájem se doplňují, nikoli vylučují.

PARTNEŘINA

Hodina je založena na principech kontaktní improvizace, jen má více strukturovaná cvičení pomocí prvků současného tance. Často využívám upside-down prvky, neboli věci vzhůru nohama, ale také hru. Prostor a dotyk a čas, využití momentu, potkávání ostatních těl v prostoru, využití opory a její nabídnutí - létat bez využití velké fyzické síly a námahy. Potkávat ostatní a protáhnout své vlastní tělo a naučit ho něčemu novému, zbystřit smysly!
Kontaktní improvizace - jejím tvůrcem je experimentální tanečník a choreograf Steve Paxton, který s tímto nápadem přišel na počátku 70. let. Zajímaly ho možnosti lidského těla, pohybu a komunikace. Ačkoliv došlo s dalším vývojem k různým inovacím, základy zůstaly stejné.

JANA RYŠLAVÁ

Tanečnice, pedagožka. Vystudovala pedagogiku tance na HAMU a SEAD Salzburg Experimental Academy of Dance, kde studovala pod vedením pedagogů jako Matej Lejtar (SLO), Libby Farr (USA/GER) Milan Kozánek nebo Jozef Fruček. V poslední době se intenzivně věnuje pohybu v anatomických souvislostech, improvizaci a prvkům upside-down v hodinách současného tance i v tanci s partnerem. V loňském roce působila v Bodhi Project (AT), kde tančila v projektech Vanessy Justice (USA) "My copy world" a Diego Gilla (NL) How music sound. Zúčastnila se také unikátního projektu Hofburg bewegt pořádaného rakouskou
prezidentskou kanceláří a Tanzquartier ve Vídni. Ze současných projektů můžeme zmínit
Putování ve větvích, či spolupráci s Národním divadlem v Praze na opeře Káťa Kabanová.


BREAK DANCE

Známý také jako b-boying, je akrobatický tanec, který je jednou ze součástí hip hopu (další zbylé části jsou MCing, DJing, Graffitti). Breakdance se vyvíjel hlavně mezi mladými lidmi v 70. letech v Bronxu, New Yorku a Los Angeles. Zprvu nevypadal Break dance vůbec jak vypadá dnes, vypadal spíše jako jakési bojové umění, až později se vyvinul do takové podoby, jak ho známe dnes.

STANDA PROŠEK

Technice Break dance se věnuje od 15ti let, když jsem začínal s tancem, zvolil si právě break.
Později se začínal trochu zajímat také o hip hop dance, house dance, krumping a popping. V současné době vystupuje se skupinou Crazy funk stylers a je členem skupiny Out of bounds (mistr ČR Taneční skupina roku 2010). Své taneční zkušenosti chce dále a dále rozšiřovat.

 

 

Bližší informace DDM Praha 3 Ulita 


Zpět na seznam