Týden sportu zdarma

18.12.2014

Celkem 105 pražských sportovišť mohou letos Pražané využít v rámci 7. ročníku akce Týden sportu zdarma. Vzhledem k vysoké návštěvnosti v minulých letech se dá i v tomto roce očekávat, že možnost shodit přebytečná kila a vyzkoušet si nejrůznější sporty využijí desetitisíce lidí.

Akce Týden sportu zdarma se letos koná od 25. do 31. prosince a postupně se stala mezi Pražany velmi oblíbenou. Obyvatelé hlavního města mají možnost si zdarma vyzkoušet nejrůznější sportovní disciplíny jako je tenis, badminton, bruslení, plavání, fitness nebo beach volejbal. Loni jich do jednotlivých sportovišť zavítalo okolo 25 tisíc.

„Chtěla bych poděkovat všem provozovatelům sportovišť, kteří se rozhodli k Týdnu sportu zdarma připojit a využít možnosti své podniky takto propagovat. Zároveň chci pozvat všechny Pražany, aby si o vánočních svátcích přišli zasportovat. Vánoce jsou sice svátky klidu, ale jsem přesvědčena, že ne každý je chce strávit pouze odpočinkem na pohovce. Odpočinek může být i aktivní a i v této době se vyplatí udělat něco pro svou fyzickou i duševní kondici,“uvedla radní Hana Nováková.

V případě některých sportovišť je vzhledem k jejich kapacitě vyžadována telefonická či online rezervace. Přístup zdarma rovněž není vždy po celou jejich vánoční otevírací dobu, ale jen ve vybraných dnech a hodinách.

Kompletní harmonogram je k dispozici na webových stránkách www.prahasportovni.cz.

Rezervace budou možné od 23. prosince a nabídku sportoviště si bude možné rezervovat vždy maximálně dva dny před začátkem sportovní aktivity.

Sport je nejčastěji vykonávaná volnočasová aktivita v Praze, aktivně se mu věnuje téměř 60 procent Pražanů, tedy zhruba tři čtvrtě milionu lidí. Nejpopulárnějšími sporty v metropoli jsou fotbal, fitness, plavání a běh, celkem se v Praze nachází zhruba 800 sportovišť, která nabízejí širokou škálu aktivit. V roce 2014 Praha podpořila nejrůznější projekty zaměřené na sport částkou vyšší než 370 milionů korun.


Zpět na seznam