Za pražská humna 2009

16.9.2009

Již druhým rokem pořádají pražské domy dětí a mládeže akci Za pražská humna. Organizátoři se rozhodli pozvat veřejnost různého věku do okrajových částí Prahy a nenáročnou procházkou tak přiblížit zajímavá zákoutí.

Letošní ročník se z loňského Kunratického lesa přemístil do Prahy 8. Pěší zájemce čeká osmikilometrová trasa Ďáblickým a Čimickým hájem. Na šesti stanovištích jsou připraveny jednoduché poznávací testy, pro děti pohybové aktivity a u hvězdárny v Ďáblicích pozorování okolí dalekohledem.

Milovníci jízdních kol si mohou vyzkoušet svoji zdatnost v cyklistickém orientačním závodě. Délka trasy souvisí s hledáním kontrolních bodů. Čím lépe se závodník orientuje v mapě, tím rychleji se dostane do cíle.

Za pražská humna se můžete přijít podívat v sobotu 3. října 2009. Startuje se od 12,30 do 14 hodin. Pěší účastníci vycházejí z konečné stanice tramvají č. 10 a 17 Ďáblice. Cyklisté ve stejnou dobu zahajují u psího útulku v Tróji. Všichni účastníci v cíli obdrží pamětní list, oplatku, nápoj a keramické kolečko.

Pochod Za pražská humna se pořádá pod záštitou náměstkyně primátora hl. města Prahy ing. Marie Kousalíkové a za finanční pomoci hlavního města Prahy.


Zpět na seznam