Září 2010 s pražskými DDM

26.8.2010

Rádi byste se svými dětmi prožili den plný originálních her a soutěží, a to vše během jediného dne v srdci naší metropole? Máme pro vás jednoduché řešení. Stejně tak jako v minulých letech, i letos se opět uskuteční nostalgická jízda pražskými ulicemi historickou tramvají. Smyslem této tradiční akce, kterou pražské domy dětí a mládeže pořádají, je seznámit veřejnost s nabídkou našich volnočasových aktivit a zájmových kroužků.

Tentokrát se na cestu vydáme společně 8. září odpoledne. Zahájíme tak již 7. ročník této akce, jejíž motto je následující: „Zastavte se pro váš volný čas“. Jízdenky můžete nechat doma. Jízda tramvají, stejně jako účast na programu, je totiž ve všech stanicích zdarma. Tato akce může být realizována nejen díky práci a úsilí jednotlivých pražských domů dětí mládeže, ale také podpoře Hlavního města Prahy a našim dlouhodobým sponzorům a mediálním partnerům.

 

A které stanice se tedy 8. září promění v zastávku „volný čas“? Bude jich celkem pět - Florenc se zaměří na zajímavé srovnání trávení volného času dětí v minulosti a dnes. Na Kampě bude připraveno nafukovací skákadlo, ale setkáte se zde třeba i s žongléry. Kdo bude mít chuť, pohraje si se zvířátky a zároveň se o nich něco zajímavého naučí. Na Náměstí Míru pak budou probíhat divadelní vystoupení, svým umem se pochlubí skupiny chůdařů, šermířů a bubeníků. Pozadu nezůstane ani Palackého náměstí. Malé i velké umělce jistě potěší výtvarné dílny, ve kterých uplatní svou fantazii.

 

Všem se rozhodně vyplatí dojet až do cílové stanice na Vypich. Zde bude připraven bohatý program pro celou rodinu. Ukázky ze své práce předvede BESIP Team, Městská policie hl. m. Prahy, Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy, Policie České republiky a zdravotní záchranáři. Nejen dětem bude v závěru celého dne určeno zhruba hodinové hudební vystoupení, během kterého zahraje oblíbený písničkář Jaroslav Uhlíř. Více informací o této akci je možné nalézt na webových stránkách www.volnycaspraha.cz . Těšíme se na vás v „zastávkách volný čas“!

 

 

Bližší informace k akci ZASTÁVKA VOLNÝ ČAS 2010 

 

 

 

 


Zpět na seznam