O pražských DDM

Datum: 29.08.2009

DDM, neboli Dům dětí a mládeže, je místem, kde se scházejí nadšenci všeho věku. Všude, kde ho najdete, je centrem dobré zábavy, ale také poučení, vzdělání, či rozvíjení zájmů. Ať už se zajímáte o počítače, tanec, divadlo nebo třeba brouky, vždycky si v některém z DDM pro sebe něco můžete najít. Ať už je vám úplně maličko, -náct, -cet nebo -sát, pro každého je v DDM místo a téměř nenajdete obor, v němž by se nějaký zájmový kroužek někde nekonal.

Domů dětí a mládeže je v Praze, když do  počtu zahrneme všechna jejich pracoviště, přinejmenším mnoho. Ať bydlíte, kde bydlíte, určitě ve svém okolí některý z pražských DDM najdete. Jak je poznáte? Úplně snadno! Vždycky tam proudí více či méně početné hloučky dětí i starších. Vždycky je uvnitř parta lidiček, které baví vymýšlet, tvořit, hrát si a jít dál. A kdybyste snad přeci bloudili? Tyto stránky vám pomohou se najít!

Nabídka aktivit v pražských domech dětí a mládeže se neomezuje jen na klubovny v jejich zdech. Můžete s námi vyrazit na výlet, projet se na koni nebo si zalyžovat, protáhnout se na bruslích či vyzkoušet svou obratnost v lanovém centru. Můžete zajít do některého z otevřených klubů a jen tak posedět, mrknout na internet nebo si hodit šipky či strčit fotbálek. Můžete sportovat, ale také v zimě i v létě tábořit a zkusit, co ve vás všechno je.

Člověk je tvor od přírody soutěživý a chce vyniknout. V programech pražských DDM tak najdete mnoho soutěží pro děti, které jsou organizovány ve spolupráci s pražskými školami v nejrůznějších předmětech. Ale také soutěže sportovní, taneční, divadelní, výtvarné a mnohé další. Základy sestav mnoha špičkových hudebních či tanečních souborů byste našli mezi dětmi z kroužků v některém z DDM.

Možná hledáte program na sobotní odpoledne nebo volný večer. Zkusili jste prozkoumat bohaté nabídky v pražských domech dětí a mládeže? Možná zjistíte, že se zrovna někde pálí čarodějnice, pořádá karneval či ples, probíhá dílna s výrobou keramiky nebo třeba vánočních ozdob, začíná diskotéka pro mládež anebo dává pěkné divadlo. Třeba vás přiláká turnaj v deskových hrách či zkusíte změřit své síly v nějaké počítačové hře. Anebo se někde zrovna dá přihlásit do pěvecké soutěže a stát se třeba superhvězdou Prahy x (dosaďte libovolné číslo). Co třeba vyzkoušet nějakou akci pro rodiče s malými dětmi anebo zajít oslavit Den Země, vydat se na dobrodružnou cestu parním vlakem za Prahu? Je toho moc.

Kdo má zájem něco dělat, má současně také smysl života. Kdo má za čím jít, tomu svět vždycky bude připadat veselejší. A komu svět připadá veselejší, ten si ho nemusí ničím dokreslovat. A o tom je fungování domů dětí a mládeže především! Tak tedy dobře prozkoumejte tyto stránky - a nezůstaňte jen u nich!


Zpět na seznam