Klub Beztíže

Nízkoprahový klub pro děti a mládež ve věku 11-21 let z Prahy 3 a okolí.

Nízkoprahový klub je chráněný prostor, snadno dostupný všem sociálním skupinám dětí a mladých lidí, kteří sem přicházejí dobrovolně. Jeho služby jsou poskytovány zdarma a anonymně. Klub návštěvníkům a návštěvnicím nabízí atraktivní prostředí, vybavení i program. Kromě zábavy a rozvojových aktivit poskytuje poradenství, odborný sociální servis a klade důraz na prevenci rizikových jevů (např. záškoláctví, experimentování s drogami, riziková sexualita, nebezpečné trávení volného času). Pravidelně se tu scházejí mladí lidé z okolí pobavit se s kamarády, promluvit si s pracovníky a pracovnicemi klubu, dozvědět se nové informace a naučit se nové dovednosti.

Pracovníci a pracovnice Beztíže jsou jim zde oporou nejen v obtížných, ale i každodenních životních situacích – pomáhají jim hledat práci či bydlení, asistují při komunikaci s úřady, pomáhají se školou a motivují je ke smysluplnému trávení volného času.

Pojem nízkoprahový znamená, že „práh“ (tedy možnost využívat dané služby) je skutečně nízký, aby byl klub co nejdostupnější potřebným dětem a mladým lidem. Stále zde ovšem platí určitá minimální pravidla (žádné násilí, drogy atd.), která vytváří bezpečný prostor.Organizuje: Dům dětí a mládeže Praha 3 - Ulita

Ulice: Na Balkáně 2866/17a
PSČ: 13000
Město: Praha 3

Vybavení: počítače, deskové hry, sportovní vybavení, hudební nástroje (elektronické bicí, kytara, klávesy, mikrofony, djembe, cajon, bedny aj.), vybavení v kosmetickém koutku, xbox, boxovací panák a další...
Poznámka: Kromě nízkoprahového klubu Beztíže na Žižkově provozujeme i Klub Beztíže² v Nuslích, dále poskytujeme terénní služby na Praze 2, 3 a 10.


Otevírací doba:
Pondělí 14:00 - 19:00 (otevřeno i o školních prázdninách)
Úterý 14:00 - 19:00 (otevřeno i o školních prázdninách)
Středa zavřeno
Čtvrtek 14:00 - 19:00 (otevřeno i o školních prázdninách)
Pátek 14:00 - 19:00 (otevřeno i o školních prázdninách)
Sobota zavřeno
Neděle zavřeno

Web: beztize.cz
Kontaktní os.: Bc. Klára Grombířová, DiS.
Telefon: 770 141 571
E-mail: grombirova@ulita.cz
Komentář: facebook: https://www.facebook.com/zizkov.beztize