Na Veletrhu kroužků „PO ŠKOLE!“ bude pořádně živo!

Datum: 13.08.2013

Karlovo náměstí bude na počátku školního roku hostit unikátní přehlídku volnočasových aktivit pro děti a mládež

 1. a 2. září 2013 pořádá Dům dětí a mládeže Ulita z Prahy 3 ve spolupráci s ostatními pražskými DDM první ročník akce „PO ŠKOLE! 1. pražský veletrh kroužků a volného času", která na jednom místě a zajímavou formou nabídne přehled kroužků a kurzů s možností se rovnou na místě přihlásit.

Na Karlově náměstí na dva dny vyroste šapitó doplněné relaxační a komerční zónou, kde budou probíhat vystoupení profesionálních umělců, dílny a prezentace. Cílem akce je usnadnit rodičům a dětem výběr kroužků pro školní rok 2013/2014.

Každý pražský dům dětí a mládeže bude mít v centrálním šapitó svůj prostor, kde bude moci prezentovat svou činnost, nabízet jednotlivé aktivity a rodičům i dětem přímo odpovídat na jakékoliv otázky. Chcete se rovnou zapsat? Žádný problém, na místě budou dostupné rezervační systémy jednotlivých DDM. Celý program bude moderován.

„Mnozí rodiče na počátku školního roku vybírají vhodné kroužky a aktivity pro své děti. Může to být přitom časově dost náročný proces, " uvedl Josef Chmel, ředitel pořádajícího DDM Ulita. „Letos budou mít rodiče a děti vůbec poprvé šanci prozkoumat nabídku domů dětí a mládeže na jednom místě. Chceme dětem nabídnout nové možnosti a rodičům ušetřit čas i starosti."

Aby se děti na akci nenudily, bude pro ně navíc připraven atraktivní doprovodný program v podobě dílen a soutěží. Komerční zóna v podobě stánků obklopujících centrální šapitó nabídne prodej školních a sportovních potřeb, knížek a dalších nezbytností pro školáky. V party stanech po areálu si budou moci návštěvníci dopřát dobrou kávu, čerstvé džusy a limonády anebo lehkou zdravou svačinu.

Vstup na akci bude zdarma - pořadatelé chtějí s podporou hlavního města Prahy podpořit aktivní trávení volného času a zdravý životní styl pro rodiny s dětmi z hlavního města a okolí. Veletrh probíhá pod záštitou Mgr. Ludmily Štvánové, radní pro oblast školství a volného času.


Zpět na seznam